Home / Events

Calendar

of
between and

List View

August, 2017

« July September »
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Windy City Blues 10:30 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Adult Pickleball League 9:00 AM to 11:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Adult Pickleball League 9:00 AM to 11:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Adult Pickleball League 9:00 AM to 11:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Adult Pickleball League 9:00 AM to 11:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
So Flo Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Silver Point Bridge Sectional 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Havdalah & Back to School Party! 10:30 AM to 2:00 PM
Holiday Boutique 9:00 AM to 6:00 PM
Lifeguarding Course 11:00 AM to 5:30 PM
Lifeguarding Course 11:00 AM to 5:30 PM
Lifeguarding Course 11:00 AM to 5:30 PM
Lifeguarding Course 11:00 AM to 5:30 PM
Lifeguarding Course 11:00 AM to 5:30 PM
Lifeguarding Course 11:00 AM to 5:30 PM
Lifeguard Certification Course 3:00 PM to 7:00 PM
Lifeguard Certification Course 3:00 PM to 8:00 PM
Lifeguard Certification Course 3:00 PM to 8:00 PM
Splish Splash Pool Bash 10:30 AM to 12:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Timely Topics Discussion Group 10:30 AM to 12:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 9:30 PM to 10:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Parent/Child Gymnastics 10:30 PM to 11:25 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Shabbat Dinner 5:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Camp Shalom Reunion 5:30 PM to 9:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
No School Days 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
No School Days 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
One Big Purim 9:30 AM to 1:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Karate (Grades K-5) - Session 1 4:00 PM to 4:45 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) - Session 1 3:00 PM to 3:45 PM
Lifeguard Certification Course 1:00 PM to 5:00 PM
Spring Break Camp (Public) 9:00 AM to 4:00 PM
Perseverance Basketball Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Lifeguard Certification Course 1:00 PM to 5:00 PM
Perseverance Basketball Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Lifeguard Certification Course 1:00 PM to 5:00 PM
Perseverance Basketball Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Lifeguard Certification Course 1:00 PM to 5:00 PM
Perseverance Basketball Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Lifeguard Certification Course 1:00 PM to 5:00 PM
Perseverance Basketball Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Passover Camp (Meyer) 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Passover Camp (Meyer) 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Passover Camp (Meyer) 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Passover Camp (Meyer) 9:00 AM to 4:00 PM
Passover Camp (Meyer) 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Rachel Karpeles 2:00 PM to 4:00 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Camp Kick Off 2:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Reel Matters: Ten Dollars To Hate 7:00 PM to 10:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Fun Day Sundays 9:30 AM to 12:30 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Broadway at the J (Grades 2-5) 4:30 PM to 5:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Hip Hop Bop (4-5 Years old) 3:00 PM to 3:45 PM
Robotics (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Karate (Grades K-5) Session 2 4:00 PM to 5:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Tennis (Grades K-5) Session 2 3:00 PM to 3:45 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Camp Shalom Open House 4:00 PM to 5:30 PM
Youth Soccer Academy 12:00 PM to 12:50 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Fencing Children 8-13 6:00 PM to 6:45 PM
Adult Fencing League 7:00 PM to 9:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
So Flo Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
So Flo Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Silver Point Bridge Sectional 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Silver Point Bridge Sectional 12:30 PM to 3:30 PM
Silver Point Bridge Sectional 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Silver Point Bridge Sectional 12:30 PM to 3:30 PM
Timely Topics Discussion Group 10:30 AM to 12:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Art (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Art (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Art (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Sunday Funday 11:00 AM to 2:00 PM
Cooking & Life Skills 2:00 PM to 3:30 PM
Art (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Skills Academy 4:15 PM to 7:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tiny Tots Soccer (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Cooking (Ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheerleading (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Cheerleading (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Little Hoopsters (Ages 3&4) 10:00 AM to 11:00 AM
Sunday Funday 11:00 AM to 2:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Elite Thanksgiving Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Elite Thanksgiving Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Elite Thanksgiving Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Perseverance Basketball League 12:00 PM to 4:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Elite Thanksgiving Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
One Community Menorah 5:00 PM to 7:00 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Photography (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cheer (Grades K-2) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Glee (Grades 3-5) 5:00 PM to 6:00 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Tennis (ages 3-5) 2:15 PM to 3:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (age 3) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Elite Winter Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Elite Winter Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Elite Winter Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Elite Winter Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Elite Winter Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Elite Winter Soccer Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Sunday Funday 11:00 AM to 2:00 PM
Cooking & Life Skills 2:00 PM to 3:30 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Best Buddies Jobs 7:00 PM to 8:00 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Camp Shalom Reunion Late Night 5:30 PM to 9:00 PM
Sunday Funday 11:00 AM to 2:00 PM
Cooking & Life Skills 2:00 PM to 3:30 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Quantum House Volunteer Event 3:00 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Sunday Funday 11:00 AM to 2:00 PM
Cooking & Life Skills 2:00 PM to 3:30 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Passover Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Passover Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Passover Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Passover Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Passover Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Camp Shalom Mom's Night Out 6:00 PM to 8:00 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Acro I & II (Ages 6 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Pre-Teen/Teen Acro 5:15 PM to 6:15 PM
Twirling Tots (Ages 2-3) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Hip Hop Bop (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Combo II Ballet/Acro (Ages 5-7) 3:45 PM to 4:30 PM
Ballet I (Ages 7 & Up) 4:30 PM to 5:15 PM
Ballet II & III (Ages 9 and up) 5:15 PM to 6:15 PM
Teen Ballet (Pre-Point/Point) 6:15 PM to 7:15 PM
Tiny Toes (Ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Hip Hop Bop (Ages 4-6) 4:15 PM to 5:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tiny Toes (VPK) Recital 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Spanish II 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cheer (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (ages 4-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
JBiz Business Networking Group 7:30 AM to 9:00 AM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters 11:00 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Back to School Party 4:00 PM to 5:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Middle School Night Out 6:00 PM to 9:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
3's Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish II (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Soccer (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pre K Tennis 3:00 PM to 3:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Holiday Boutique 11:00 AM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Canasta Round Robin 1:30 PM to 4:00 PM
Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Perseverance Thanksgiving Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Perseverance Thanksgiving Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Perseverance Thanksgiving Camp 9:00 AM to 4:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Learn to Swim Like a Mermaid 3:00 PM to 4:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spanish (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Little Hoopsters (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Spanish (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Young at @rt (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Multi-Sports (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Young at @rt (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Cooking (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
Pee Wee PE (ages 2-3) NEW 3:00 PM to 3:30 PM
3'S Tennis (ages 3-4) 3:00 PM to 3:45 PM
Science (ages 3-5) 3:00 PM to 3:45 PM
T-Ball (ages 3-5) NEW 3:00 PM to 3:45 PM
Ninja Warriors (Grades K-5) 4:00 PM to 5:00 PM
Pre-K Tennis (VPK) 3:00 PM to 3:45 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Family Day at the J 10:00 AM to 12:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Camp Shalom Winter Break Camp 7:30 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Camp Shalom Reunion 5:30 PM to 9:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Meyer - Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Schools Out Day 9:00 AM to 4:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Pre-K Tennis 3:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Spring Boutique 11:00 AM to 6:30 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
Timely Topics Discussion Groups 10:30 AM to 12:00 PM
31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
15
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
16
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
17
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
18
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
19
20 21
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
22
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
23
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
24
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
25
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
26
27 28
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Multi Sports (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
29
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
30
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Star Shiner's (Grades K-2) 4:00 PM to 4:45 PM
Volleyball (Grades 3-8) 6:00 PM to 7:00 PM
31
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Cheerleading (Grades K-4) 4:00 PM to 4:45 PM
Karate 4:00 PM to 4:45 PM
Hip Hop (Grades K-4) 5:00 PM to 5:45 PM
1
Duplicate Bridge 12:30 PM to 3:30 PM
Kids Need More Art (3-5 Years) 3:00 PM to 3:45 PM
Tennis (Grades K-5) 4:00 PM to 4:45 PM
2


Barbara & Jack Kay Early Childhood Learning Center

Barbara & Jack Kay Early Childhood Learning Center

Registration is open for the 2020/2021 school year. We offer part-time and full-time options for infants through VPK. Our learning framework, community garden, ongoing parent communication, and integration of music, physical education, and Jewish celebration are just a few of the elements that separate us from other preschools. Come tour our facility and find out why we are considered a school of excellence.

Read more »

Arts & Culture

Arts & Culture

Enjoy dozens of events both virtual and in-person, reserved seating, early access, exclusive receptions and more with our literary and film society memberships on sale now. Plus new this year, enjoy access to a variety of cultural presentations and lectures from educational leaders and speakers when you support!

Read more »

The Constance & David Blacher Children's Special Needs Program

The Constance & David Blacher Children's Special Needs Program

We believe that every child can succeed, every child can participate and every child can make friends! There are programs for all ages and ability levels including Sunday Fundays at the J, our Special Needs Adolescent Program, vacation camps, sports classes and more!

Read more »

Beyond the Bell

Beyond the Bell

Palm Beach County's premiere afterschool program has a limited number of spots left! With supervised homework, Judaic activities, swimming, sports, cooking, art, fitness, go-karts and more, your kids will be begging to stay after school!

Read more »

Keep in Touch With the JCC

Receive special events, news, and more!

[image]